Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etchings 9769200



*

nr 976 9200


ETCHINGS

10 st, 19th century, sheet: 29x23, ormamade.


10 st, 1800-tal, bladets mått: 29x23


Condition: ormamade

Estimate:

600

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday August 24 2015
at 19:16:40


  • Bid history
Time Bidder Bid
19/8 17:10:42 1      400 kr
19/8 20:00:07 2      600 kr
24/8 17:01:46 1      700 kr
24/8 17:54:38 3      800 kr
24/8 19:11:40 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyrer
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr